GETAT (Geleneksel ve Tamamlayici Tıp)

GETAT (Geleneksel ve Tamamlayici Tıp)

OZONTERAPİSİ

Yeni nesil gençlik reçetesi; zindelik ve güzelliğiniz için uygulamalar: Anti-aging, hücre yenilenmesi, kronik yorgunluk, ozon lipoliz, kilo verme, akne ve skar (PRP ile), saç dökülmesi, egzema, seboreik dermatit, sellülit, detoks ve onlarca sağlık sorununda uygulanır.

AKUPUNKTUR

Vücutta bulunan belirli noktalara ince iğnelerin uygulanması ile yapılan bir tedavidir. Özellikle ağrı tedavisinde son derece etkili olmaktadır. Akupunktur noktaları, sinir sistemi vasıtası ile organlarla bağlantılıdır.

  • Kas iskelet hastalıkları ( Boyun-Bel Fıtığı, Kireçlenme, Eklem Sorunları, Miyozit, Fibromiyalji )
  • Ortopedik Hastalıklar (Menisküs, Artrit ve Artroz)
  • Damar Hastalıkları (Hipertansiyon, Burger)
  • Solunum Sistemi Hastalıkları ( Kronik Bronşit,Astım,KOAH)
  • Nörolojik Hastalıklar (Migren, Felç sonrası durumlar, MS, Parkinson , Polinöropatiler)
  • Sindirim Hastalıkları (Ülser, Kolit,Hepatit, Siroz)
  • Kadın-Doğum Hastalıkları (İltihaplar, Polikistik Over, Adet Ağrıları, Menopoz)
  • Bağımlılıklar (Sigara Bırakma, Obezite, Alkol, Narkotik Bağımlılıklar)

HACAMAT (KUPA TEDAVİSİ)

Genel olarak kronik ağrıları tedavi etmek için kullanılır.  Özellikle sırt ağrısı ve baş ağrılarında büyük faydası olduğu gözlemlenmiştir. Bağışıklık sistemini desteklemek ve mevcut iltihabı önlemede destek tedavisi olarak kullanılır. Derinin en üst tabakasına küçük çizikler atılarak, birikmiş toksik maddelerle yüklü durağanlaşmış kanın dışarı alınması esasına dayanır.

HİPNOZVEHİPNOTERAPİ

Hipnoz bir telkinin kabul edilmesidir. Hipnoz ve trans birbirinden farklı kavramlardır. Trans Odaklanmaktır. Hipnoz yapılmaz, olunur. Telkin kabul eden her durum hipnotik durumdur. Hipnoz olabilmek için hipnoz olmayı istemek yeterlidir.

Hipnozun bileşenleri karışıktır. Hayal bilinçaltının dilidir. İnanç; ise bir kişi neyin olacağına inanırsa, farkında olmasa da o yönde hareket eder.

Zihnimiz bir bilgisayar gibidir. Hipnozun amacı  burada yerleşmiş virüsleri temizlemektir.

SÜLÜKTEDAVİSİ

Tıbbi ortamlarda yetiştirilmiş tıbbi sülüklerin insan vücudunda hastalığa göre veya şifa amaçlı belirlenmiş noktalara tutturularak yapılan bir tedavi şeklidir. Sülüklerin tutundukları bölgeden kan emerek yeni kan akışının sağlanması ve en önemlisinde kan emerken vücuda verdikleri enzimlerin sistemik etkisi ile hastalığın tedavisinin amaçlandığı geleneksel tıp tekniğidir. Sülüğün tedavisi sırasında salgıladığı enziminde 106 çeşit etken madde bulunduğu düşünülmektedir. Sülük tedavisini diğer tedavilerden ayıran en öneli özelliği ve etkisi olan: Ağrı kesici, kan sulandırıcı, pıhtıları eritme, antidepresan, anti bakteriyel sinir hücrelerinin onarımıdır.