Op. Dr. Cenan OKTAY

Op. Dr. Cenan OKTAY

Genel Cerrahi

Op.Dr.Cenan Oktay

Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı

 

Cerrahiye olan ilgisi sebebiyle Genel Cerrahi stajını öğrenci iken Almanya’da Heidelberg Üniversitesi Cerrahi Klinikleri Şef’i Prof.Dr. Ch. Herfarth’ın yanında yapmıştır. Tıp Fakültesi’nden 3.’lük derecesi ile 1990 yılında mezun oldu ve Eylül-1991 yılında İstanbul’da SSK Okmeydanı Eğitim Hastanesi’nde Genel Cerrahi uzmanlık eğitimine başladı. Uzmanlık eğitimi sürecinde klinik ve deneysel çalışmalar yanında kongre yayınları hazırladı.

1993 yılında Almanya Würtzburg Üniversitesi’nde “Mikrocerrahi Kursu” ve GİS anastomozlarında kullanılan “Valtrac” halkaları ile ilgili eğitim alıp Türkiye’de ilk kullanıcısı oldu ve uzmanlık tezinde kullandı.

1996 yılında SSK Okmeydanı Eğitim Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzman’ı oldu. Aynı yıl İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi’nde “Cerrahi Gastroentoroloji Endoskopi Eğitim Kursları’nı” ile bitirdi. Karaciğer ve Safra Yolları cerrahisine olan ilgisinden 1999 yılında 4 aylık süreyle İ.Ü. Genel Cerrahi ABD Karaciğer ve Safra Yolları Cerrahisi Biriminde aktif olarak çalıştı. Bu süre içerisinde klinik ve deneysel çalışmalara devam etti.

2007 yılına kadar S.B. Okmeydanı Eğitim Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı olarak çalıştı.